Szczęśliwego nowego roku… szkolnego

2007-09-03 11:52

Pan Roman G.Początek września to czas, w którym dużo się dzieje i dużo jest do zrobienia. Liście przestają się trzymać drzew, więc służby oczyszczania miasta mają co robić. Telewizje wprowadzają nowe ramówki, więc ich – nieliczni i wciąż ubywający – widzowie też mają co robić (i oglądać). Aha, no i oczywiście rozpoczyna się nowy rok szkolny, więc i uczniowie, i ich rodzice, i nauczyciele znów mają co robić.
Aczkolwiek jeśli chodzi o to ostatnie wydarzenie, to już od paru miesięcy wszyscy mieli się nad czym zastanawiać. Dylemat dotyczy głównie osobliwej i narzuconej odgórnie ‘mody’ na tzw. stroje jednolite. To oczywiście tylko jeden element wątpliwej jakości spuścizny po poprzednim ministrze edukacji, o którym napisano już jednak tyle, że chyba nie trzeba nic więcej dodawać :)

Na całe szczęście jako student już od trzech lat jestem całkowicie odporny na wszelkie pomysły osób zasiadających na tym stanowisku. I chociaż po drodze musiałem przetrwać inne “ciekawe” zmiany, jak choćby wprowadzenie gimnazjów czy nową maturę, wydaje mi się, że były one o wiele łatwiejsze do przełknięcia niż to, co jest serwowane uczniom w tym roku.
Wszystkim zmuszonym dzisiaj do marszu do szkół życzę więc powodzenia, a reszcie kształcących się – udanego ostatniego miesiąca wakacji :)

Be Sociable, Share!
Be Sociable, Share!

Author: Xion, posted under Life »


4 comments for post “Szczęśliwego nowego roku… szkolnego”.
 1. SirMike:
  September 3rd, 2007 o 18:42

  a tym, ktorzy juz skonczyli studia zyczymy wszystkiego najlepszego z okazji dozywotnich wakacji ;) (hihi, nie ma to jak sobie skladac zyczenia :P)

 2. Netrix:
  September 3rd, 2007 o 20:06

  Na szczęście moje liceum ( nie wiem jak inne ) ominęła mania mundurkowania. Ale oczywiście nie ominęła nas Religia, która teraz wlicza się do średniej. Życzę Romkowi pięknego, białego kubraczka wiązanego z tyłu :)

 3. spaxio:
  September 4th, 2007 o 21:22

  A skad ty wziales taka ladna fotke giertka? :D

 4. Xion:
  September 5th, 2007 o 13:51

  Mniej więcej 20-30 rezultat wyszukiwarki Google Images na hasło “giertych” :)

Comments are disabled.
 


© 2022 Karol Kuczmarski "Xion". Layout by Urszulka. Powered by WordPress with QuickLaTeX.com.