Jak nagrać ekran telefonu: Praktyczny poradnik krok po kroku

Czasami chcemy nagrać ekran naszego telefonu, aby łatwo udostępnić znajomym istotne informacje, zarejestrować ważne momenty z gry, czy pokazać jak wykonać określioną czynność w aplikacji. Jeśli również zastanawiasz się, jak nagrać ekran telefonu, dobrze trafiłeś! W niniejszym praktycznym poradniku krok po kroku wyjaśniamy, jak to zrobić. Zaprezentujemy tutaj różne metody nagrywania ekranu na telefonach z systemem Android oraz iOS. Bez względu na to, jaką masz dokładnie potrzebę czy rodzaj urządzenia – przeczytaj ten artykuł, a nauczysz się, jak nagrać ekran!W związku z tym, że masz teraz świadomość, że artykuł, który właśnie czytasz, pomoże ci dowiedzieć się jak nagrać ekran telefonu, przyszedł czas, aby przejść do sedna sprawy i udzielić konkretnych informacji. Jak już zostało wcześniej wspomniane, postaramy się przedstawić różne metody na to, jak nagrywać ekran telefonu działającym na systemach Android oraz iOS. Gotowi? Zaczynamy!

Aplikacje do nagrywania ekranu na Androidzie

Android, jako bardzo popularny system operacyjny, oferuje nam wiele opcji jak nagrać ekran na telefonie. W tym przypadku, warto sięgnąć po dedykowane aplikacje takie jak AZ Screen Recorder czy ADV Screen Recorder. Jeśli jednak masz bardziej zaawansowane potrzeby, warto sprawdzić aplikacje płatne, takie jak RecMe czy SCR Screen Recorder Pro. Kojarzysz te nazwy? Jak nie, to przechodźcie do Google Play i zobacz, która z nich najbardziej przemawia do ciebie.

Nagrywanie ekranu na telefonie z Androidem bez użycia dodatkowych aplikacji

Kolejną metodą na jak nagrać ekran telefonu z systemem Android jest korzystanie z funkcji wbudowanych w system. Wiele smartfonów oferuje taką opcję. Przeważnie wystarczy przeciągnąć palcem po ekranie w dół, aby wyświetlić panel powiadomień i szybkich ustawień, a następnie poszukać ikony w ksztalcie nagrywarki. Jeśli masz taką funkcję, to już wiesz, jak nagrać ekran na telefonie bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji.

Jak nagrać ekran telefonu z systemem iOS

Jeśli natomiast jesteś użytkownikiem iPhone’a, to nagrywanie ekranu jest jeszcze prostsze. Od rozwiązania znanym jako iOS 11, wszyscy użytkownicy mają możliwość nagrywania ekranu bezpośrednio z poziomu systemu. Co musisz zrobić, aby nagrać ekran na iPhone? Oto kilka kroków:

1. Przejdź do Ustawień, a następnie do Centrum sterowania.
2. Wybierz Dostosuj sterowanie.
3. Kliknij “+” przy “Nagrywanie ekranu”.
4. Wróć do ekranu głównego i otwórz Centrum sterowania przez przesunięcie palcem w górę.
5. Znajdź ikonę nagrywania ekranu (czerwony punkt) i dotknij go.
6. Zaakceptuj prośbę o dostęp do mikrofonu, jeśli chcesz nagrywać także dźwięk.
7. Zakończ nagrywanie, przesuwając palcem w górę i dotykając czerwonego paska u góry ekranu.

Gratulacje! Właśnie nauczyłeś się, jak nagrać ekran na telefonie z systemem iOS!

Jak nagrać ekran telewizora przy użyciu telefonu

Oczywiście, może się zdarzyć, że będziesz chciał jak nagrać ekran telewizora przy pomocy swojego telefonu. Jak to zrobić? Najprościej jest skorzystać z funkcji “Screen Mirroring” dostępnej w wielu smartfonach oraz telewizorach. Wtedy obraz z ekranu telefonu zostanie przekazany bezprzewodowo na telewizor, a następnie możesz postępować tak, jak wcześniej opisywaliśmy, czyli nagrywać ekran telefonu, który jest wyświetlany na telewizorze.

Jeśli jednak nie masz takiej opcji, możliwe, że będziesz musiał sięgnąć po dodatkowe rozwiązania, takie jak Chromecast w przypadku Androida czy Apple TV w przypadku iPhone’a.

Mam nagranie, co teraz?

Po zakończeniu nagrywania, plik wideo zostanie automatycznie zapisany w galerii swojego smartfonu. Teraz już wiesz,jak nagrać ekran telefonu i jesteś gotów do udostępniania nagrania ze swoim znajomym, a może nawet na YouTube czy innym serwisie. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać praw autorskich oraz dbać o prywatność innych osób!

Mając nadzieję, że te informacje były dla Ciebie ogromnie przydatne, życzymy miłego korzystania z nowej wiedzy związanej z nagrywaniem ekranu telefonów i udostępnianiem nagranych treści!

Wszystko, co musisz wiedzieć o nagrywaniu ekranu telefonu

Dzięki temu artykułowi poznaliśmy różne metody, dzięki którym możemy łatwo nagrać ekran telefonu zarówno na Androidzie, jak i na iOS. W przypadku systemu Android, warto zwrócić uwagę na dedykowane aplikacje, takie jak AZ Screen Recorder czy ADV Screen Recorder, a także korzystać z wbudowanych opcji systemowych. Użytkownicy iPhone’a z kolei mogą nagrać ekran swojego urządzenia bezpośrednio z poziomu systemu, począwszy od wersji iOS 11. Warto również wspomnieć o sposobach nagrywania ekranu telewizora z użyciem telefonu – za pomocą funkcji “Screen Mirroring” lub dodatkowych urządzeń, takich jak Chromecast czy Apple TV. Teraz już można łatwo nagrać, edytować i udostępniać swoje własne nagrania, dbając jednocześnie o prawa autorskie i prywatność innych osób.

Total
0
Shares
Poprzedni
Podłączanie telefonu z telewizorem Samsung: prosty poradnik krok po kroku

Podłączanie telefonu z telewizorem Samsung: prosty poradnik krok po kroku

Czy zdarza Ci się chcieć udostępnić zdjęcia czy filmy ze swojego telefonu

Następny
Dobieranie RAM do komputera: Poradnik jak wybrać i dołożyć pamięć RAM

Dobieranie RAM do komputera: Poradnik jak wybrać i dołożyć pamięć RAM

Wybór odpowiedniego RAM dla Twojego komputera może zamanifestować się w znaczący

Inne, polecane artykuły w serwisie