Pora migracji

2007-07-21 20:43

Rozpoczynając prowadzenie tego bloga w serwisie Blogger, stwierdziłem, że jest on bardzo dobrym rozwiązaniem ze względu na swoją prostotę. Ważne było to, że wszystko można tam zrobić bez grzebania w HTMLu czy jeszcze mniej przyjemnej mieszance HTML i PHP.

W końcu jednak potrzebuje się czegoś więcej. Braki Bloggera odczułem pierwszy raz wtedy, gdy zachciało mi się dołączyć do bloga krótkie opisy niektórych spośród moich produkcji. Niestety, serwis nie oferuje póki co możliwości tworzenia dodatkowych podstron, niebędących notkami.
Dlatego też (między innymi) mamy tę “drobną” rewolucję :) Obecnie blog oparty jest na WordPress – znanym i bardzo rozbudowanym mini-CMSie przeznaczonym właśnie dla tego rodzaju stron. Wygoda korzystania z niego jest właściwie taka sama jak z Bloggera – włączając to rzecz jasna niezbędny edytor działający w trybie WYSIWYG :)

Przesiadka wymagała oczywiście nieco pracy, łącznie ze sporą ilością dłubaniny w jakże ‘pięknym’ kodzie PHP+HTML. Na szczęście w ogromnej większości mam już ją za sobą, zatem teraz czeka nas już tylko świetlana przyszłość ;)

Be Sociable, Share!
Be Sociable, Share!

Author: Xion, posted under Website »


2 comments for post “Pora migracji”.
  1. Tarains:
    July 22nd, 2007 o 10:40

    Nowe miejsce do spamowania! :)

  2. pawelad:
    July 24th, 2007 o 4:55

    Pierwsza stronke zrobilem w wyswigu, ale teraz niech mnie kule bija nie tkne sie, kod jaki generuja takie narzedzia to czysta herezja. Dla programisty obiektowego to nie lada wyzwanie ujarzmic ta platanine htmla,cssa,php i holera wie czego jeszcze w piekny,przejrzysty kod.

Comments are disabled.
 


© 2022 Karol Kuczmarski "Xion". Layout by Urszulka. Powered by WordPress with QuickLaTeX.com.