Pospolite ruszenie

2008-08-27 8:20

Okazjonalnie na Warsztacie zdarza się, że ktoś zaproponuje zebranie całego community i stworzenie czegoś wspólnymi siłami. To ‘coś’ oznacza oczywiście jakąś grę. Ponieważ zwykle robią to nowi członkowie społeczności, niemal jedynym skutkiem podobnej propozycji jest ożywiona dyskusja na temat tego, dlaczego to się na pewno nie uda ;] Zresztą, taka opinia jak dotąd okazywała się jak najbardziej słuszna :D

Tym razem jednak – choć zaczęło się podobno – w sprawę niespodziewanie zaangażowały się osoby cieszące się dużym autorytetem na Warsztacie. Do pracy nad projektem zgłosiło się też całkiem sporo osób, co aczkolwiek nie musi automatycznie wróżyć sukcesu, ale świadczy przynajmniej o dużym zapale początkowym (oby nie okazał się słomiany ;]). Wreszcie, nie było zbyt dużo zwyczajowego gadania i narzekania, bo prawie od razu rzecz przeszła do czynów – między innymi do utworzenia środowiska do pracy grupowej w serwisie Assembla.

A zatem – kto wie? Możliwe, że coś z tego wyjdzie… Ale przynajmniej na razie postaram się jeszcze zbytnio nie zapeszać :)

Be Sociable, Share!
Be Sociable, Share!
Tags:
Author: Xion, posted under Games, Programming »


5 comments for post “Pospolite ruszenie”.
 1. Riddlemaster:
  August 27th, 2008 o 11:28

  A ja nadal nie wierzę w sens czegoś takiego. Nawet postać Krzyśka wg mnie tego nie zmieni. Jeśli ktoś bawił się choćby w amatorskie projekty (a ja akurat o tym coś wiem :) ) to wie, że są one zwykle skazane na porażkę – z wielu względów (problemy w komunikacji, brak budżetu, zbyt rozdmuchane cele). A poważniejsze amatorskie projekty zwykle cechują się jednak organizacją na jakimś poziomie, w miarę wyrównanym pod względem umiejętności zespołem, w miarę spójną koncepcją itp. Mimo to upadają :) To co w takim razie myśleć o podejściu niemal całkowicie spontanicznym?

 2. SiwyEd:
  August 27th, 2008 o 11:37

  Nie no myślę, że jak będzie to coś w stylu kółko i krzyżyk to może dadzą radę.

 3. krajek:
  August 27th, 2008 o 19:32

  @Riddlemaster : nie matura lecz chęć szczera .. ;)

 4. SirMike:
  August 27th, 2008 o 22:51

  Szkoda komentowac ten watek na forum. Czy ludzie sa az tak naiwni? Juz od kilku lat z rzedu obserwuje jak wlasnie pod koniec wakacji ludzie zaczynaja miec mega-pomysly a pare dni pozniej, jak zaczyna sie rok szkolny wszystko upada. Chyba nie musze mowic jak to bedzie tym razem? ;)

 5. bs.mechanik:
  August 28th, 2008 o 1:44

  Tym razem będzie podobnie lub inaczej :P

Comments are disabled.
 


© 2023 Karol Kuczmarski "Xion". Layout by Urszulka. Powered by WordPress with QuickLaTeX.com.