Podaj bloga

2011-08-31 20:29

Podobno dzisiaj – czyli 31 sierpnia – obchodzimy międzynarodowy BlogDay. Piszę ‘podobno’, bo oficjalna strona tej inicjatywy pamięta jeszcze zeszły rok, ale chociażby ruch na Twitterze sugeruje, że nie jest to zupełnie zapomniane wydarzenie. A skoro tak, to pozwolę sobie również je zauważyć :)

Jego celebracja w założeniu polega na napisaniu notki, w której polecamy swoim czytelnikom pięć innych blogów – na przykład takich, które regularnie czytujemy. Nic prostszego, prawda? Wystarczy przecież spojrzeć na listę w swoim czytniku RSS – i już…
Cóż, niezupełnie – a przynajmniej nie w moim przypadku. Chociaż bowiem lista nie jest pusta, to nie wydaje mi się, żebym mógł się nią jakoś specjalnie chwalić. Widnieją na niej głównie klasyki, które powinny być wszystkim znane – takie jak Coding Horror czy Joel on Software – lub wyspecjalizowane blogi poświęcone wąskiemu tematowi – jak blog Nicka Johnsona o Google App Engine. Nie widzę specjalnego sensu w szczegółowym opisywaniu któregokolwiek z nich. Mógłbym co najwyżej wspomnieć o rzadko aktualizowanych perełkach w stylu Linux Hater’s czy Hyperbole and a Half, ale wolałbym nie obdarzać was zbyt wielką liczbą narzędzi wspomagających prokrastynację ;)

Dlatego też postanowiłem odwrócić “tradycję” Dnia Blogowania i poprosić czytelników o polecenie innych blogów podobnych do niniejszego – lub nawet zupełnie odmiennych, o ile tylko zachowamy ustalone proporcje (4 do 1). Przy odrobinie szczęścia długość powstałej w ten sposób listy interesujących blogów powinna o wiele rzędów wielkości przekroczyć 5 :)

Be Sociable, Share!
Be Sociable, Share!
Tags:
Author: Xion, posted under Internet, Programming »


6 comments for post “Podaj bloga”.
 1. Xevaquor:
  August 31st, 2011 o 20:48

  Ode mnie:
  http://blogs.msdn.com/b/b8/ coś o Windows 8
  http://gynvael.coldwind.pl/ – to podejrzewam, że znasz ;)
  http://lukaszsowa.pl/ – OSDev
  http://maciej-progtech.blogspot.com/ i
  http://www.maciejaniserowicz.com/ coś dla .NET
  I coś z innej beczki :D
  http://domowy-survival.pl/

 2. Sebas86:
  August 31st, 2011 o 20:53

  Xion, nie bądź chytrus i nie zasłaniaj się prokrastynacją. Z dwojga złego lepiej mieć dużo wartościowych źródeł do przejrzenia niż jakieś śmieci z potrzeby oderwania się. ;)

  Niestety sam nic godnego uwagi nie mogę polecić, obserwuje głównie polskie źródła ale w sumie to i tak nic ciekawego. No ale… za najbardziej wartościowe uważam: http://jerzybralczyk.bloog.pl (przynajmniej wszystko na temat, zero skoków w bok, a i warto posłuchać od czasu do czasu o ojczystym języku), devBlogi (czasami rzucą coś ciekawego, z miękkiej części światka informatycznego, chociaż ostatnio baaardzo rzadko), gameDev-pl (w sumie to bardziej z ciekawości, wrzucają zazwyczaj bezużyteczne z punktu widzenia programisty odnośniki do filmików z cyklu happy story, przeglądam czasami żeby podsycić zapał do pracy ;)) i to by było na tyle (kilkadziesiąt innych źródeł albo publikuje zupełne śmieci albo robi to naprawdę rzadko). Mógłbym dorzucić tutaj jeszcze blog RegEdita i Twój ale to raczej część czytnika poświęcona obserwacji “ludzi z branży”. ;)

 3. Gosc_z_irc_;]:
  September 1st, 2011 o 1:37

  http://pesymistyczny.blox.pl/html – pesymistyczny blog pewnego informatyka, który jedzie po ambicjach praktycznie wszystkich, a szczególności po ludziach takich jak on sam, niestety autor już nie dodaje już notek co nie umniejsza faktowi, iż warto przeczytać wszystkie wpisy ;]
  http://chakier.bblog.pl/ – ten blog chyba zna wiele osób

 4. czapsky:
  September 1st, 2011 o 10:50

  http://mijagi.eu

 5. olo16:
  September 1st, 2011 o 21:05

  http://wampir.mroczna-zaloga.org/ – głównie o security

 6. arturo:
  September 1st, 2011 o 21:38

  Moje ulubione:
  http://notch.tumblr.com << blog twórcy Minecrafta, czasem ciekawostki także programistyncze
  http://www.dobreprogramy.pl/qdominik – różne newsy ze swiata komputerów

  Oraz coś "ode mnie": http://www.agdanski.com ;)

Comments are disabled.
 


© 2023 Karol Kuczmarski "Xion". Layout by Urszulka. Powered by WordPress with QuickLaTeX.com.