Prezentacja nt. Google App Engine

2011-07-06 20:18

W zeszły piątek wziąłem udział w kolejnym evencie organizowanym przez warszawski oddział polskiej Grupy Użytkowników Technologii (w skrócie GTUG). Nie było to ponadto uczestnictwo pasywne. Wspólnie z kolegą z pracy wygłosiłem tam bowiem półtoragodzinną prezentację na temat technologii Google App Engine, czyli platformy do tworzenia aplikacji sieciowych, działającej w oparciu o ideę cloud computing.
Nosiła ona jakże pogodny tytuł Rozchmurz się! i przedstawiała całą platformę właściwie od podstaw, ale jednocześnie w jak najszerszym przekroju. Dodatkowo nie obyło się oczywiście bez kilku odniesień do osobistych doświadczeń z jej użytkowania. Ogólnie wydaje mi się, że mimo wyraźnie wieczorowej pory udało nam się nie uśpić publiczności całkowicie ;-)

Zamieszczam poniżej slajdy z prezentacji. Na stronie GTUG można natomiast obejrzeć galerię zdjęć z całego wydarzenia. Na dniach powinien również pojawić się filmik.

File: Rozchmurz sie! -- Cloud computing z Google App Engine [PL]  Rozchmurz sie! -- Cloud computing z Google App Engine [PL] (805.8 KiB, 2,253 downloads)

Be Sociable, Share!
Be Sociable, Share!
Tags: , , ,
Author: Xion, posted under Computer Science & IT »


4 comments for post “Prezentacja nt. Google App Engine”.
 1. bi:
  July 6th, 2011 o 21:09

  ale w czym sie to pyka? w javie?

 2. Xion:
  July 6th, 2011 o 22:24

  W Javie lub w Pythonie; ja wyłącznie w tym drugim. Jest też eksperymentalne wsparcie dla Go.

 3. Jarek:
  July 11th, 2011 o 22:34

  Xion:
  A jak w javie to można podpinać Jythona/JRuby zdaje się?

 4. Xion:
  July 11th, 2011 o 22:38

  Nie wiem jaki w tym przypadku sens ma Jython, skoro jest Python :P A co do JRuby, jest http://code.google.com/p/appengine-jruby/ .

Comments are disabled.
 


© 2023 Karol Kuczmarski "Xion". Layout by Urszulka. Powered by WordPress with QuickLaTeX.com.